جمعه, 07 ارديبهشت 1397

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کمیسیون تلفیق تنها سقف معافیت مالیاتی به تصویب رسیده است، گفت: حقوق کارمندان از سوی شورای حقوق و دستمزد و مزد کارگران در شورای عالی کار تعیین می‌شود، تعیین مزد به‌عهده مجلس نیست.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره اظهارنظر یک نماینده مجلس که گفته بود، حداقل حقوق سال آینده در تلفیق 1.2 میلیون تومان تعیین شده است، گفت: رقمی مبنی بر یک میلیون و 200هزار تومان نه برای شاغلان و نه برای بازنشستگان در تلفیق تعیین نشده است.

 وی ادامه داد: آنچه در تلفیق تصویب کردیم معافیت مالیاتی برای حقوق را تعیین کردیم .دولت در لایحه پیشنهادی خود برای بودجه سال 96 سقف یک و نیم میلیون تومانی را برای معافیت مالیاتی تعیین کرده بود که نمایندگان مجلس در تلفیق آن را به دو میلیون تومان افزایش دادند.

عضو کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار به‌عهده شورای عالی کار است، گفت: حقوق کارمندان نیز از سوی شورای حقوق و دستمزد تعیین می‌شود و این از وظایف مجلس خارج است که حقوق و دستمزد را تعیین کند.

به گزارش تسنیم، محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به احکام دولت در برنامه ششم توسعه گفت: حداقل حقوق امسال 860 هزار تومان است. میزان حداقل حقوق برای سال آینده یک‌میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است.

 انتهای پیام/*

تبلیغات

کالای ایرانی

امار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید
29
53
590
1676
163631

پیش بینی امروز
72