جمعه, 07 ارديبهشت 1397

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار کشور گفت: دولتها تلاش موثری برای بهبود وضعیت کارگران نکرده‌اند

احسان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در مورد حقوق و دستمزد به اجماع رسیده بودند در نظر گرفتن سبد معیشتی خانوار برای بهبود وضعیت معیشتی کارگران بود اما نباید توقع داشت که این خلا در یک سال برطرف شود.

وی ادامه داد: نمایندگان کارگران امسال برای افزایش حقوق بالای 10 درصد تلاش بسیار زیادی کردند اما کارفرمایان هم دچار مشکلاتی هستند که نمی‌توان از آنها چشم پوشی کرد.

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار کشور با بیان اینکه هیچ دولتی برای بهبود وضعیت کارگران تلاشی نمی‌کند، خاطرنشان کرد: ما در کشوری مسلمان زندگی می‌کنیم که یکی از مهم‌ترین شعارهایی که داده می‌شود ایجاد عدالت و برابری  است با این حال حقوق کارگران زیر یک میلیون تومان و حقوق مدیران 24 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

سهرابی ادامه داد: البته صحبت‌هایی که می‌شود به این معنی نیست که یک مدیر باید به اندازه یک کارگر حقوق بگیرد ما هم این موضوع را درک می‌کنیم که فردی که مسئولیتی سنگین داشته و تحصیل‌کرده است با کارگر ساده تفاوت دارد اما از بین بردن فاصله طبقاتی نیز یکی از اقداماتی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تأکید کرد: مزد را همواره کارفرمایان به کارگر پرداخت می‌کنند آنها نیز هم اکنون با وجود مشکلات بسیار زیاد در حوزه صنایع و رکود موجود در بازار مشکلات زیادی دارند به همین علت  زمان آن است که دولت ورود پیدا کند تا برخی از مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی برطرف شود.

تبلیغات

کالای ایرانی

امار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید
106
53
667
1753
163708

پیش بینی امروز
192