جمعه, 07 ارديبهشت 1397

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار کشورگفت: در حال حاضر رشد قارچ گونه تعداد دانشگاه‌ها بر خیل جمعیت بیکار افزوده است.

احسان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: دولت هم اکنون با تأسیس دانشگاه‌های بی‌شمار به صورت قارچ گونه سبب شده که قشر جوان به جای اینکه به فکر ورود به بازار کار باشند به فکر تحصیل باشند و با این روش در واقع برای خود زمان خریده است.

وی تأکید کرد: هم اکنون شاهد هستیم این زمان تنفس به جای اینکه صرف سرمایه‌گذاری برای ایجاد شغل شود به امور دیگر اختصاص پیدا کرده و در کشور با سونامی بیکاری تحصیل‌کردگان مواجه شده‌ایم.

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار ادامه داد: این افراد علاوه بر اینکه توقع بالایی از شغل خود دارند به آن اندازه که باید نیز مهارت‌های فنی و یا کاری مورد نیاز برای رشته تحصیلی خود را ندارند که این موضوع برای کارآفرینان مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

سهرابی تأکید کرد: متأسفانه دولت به جای ایجاد شغل و استفاده از ظرفیت نیروی کار جوانان برای آبادانی کشور به مسائل حاشیه‌ای پرداخته و پول‌هایی که باید صرف اشتغال شود دچار انحراف می‌شوند.

وی تصریح کرد: وقتی تعداد زیادی دانشگاه برای تمام تخصص‌ها تأسیس می‌شود باید این موضوع هم در نظر گرفته شود که افرادی که از این دانشگاه‌ها بیرون می‌آیند توقع کار پشت میز داشته و امکان ایجاد این تعداد شغل اداری به هیچ عنوان وجود ندارد.

تبلیغات

کالای ایرانی

امار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید
113
53
674
1760
163715

پیش بینی امروز
192